СТАТТЯ 1 Внесені зміни до Закону, що посилює соціальний захист військовослужбовців
Відпустка військовослужбовців не буде враховувати час, витрачений на проїзд
Щорічна основна відпустка для військовослужбовців не включає часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки і назад, але не більше двох діб в один кінець. При визначенні тривалості також не враховуються святкові та неробочі дні.
Відповідний Закон «Про внесення змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей »щодо неврахування часу проїзду в межах України до місця проведення відпустки і назад» Президент підписав 25 червня.
Тривалість відпустки залежить від вислуги.
Для тих які мають вислугу в календарному обчисленні:
- до 10 років, відпустка становить 30 календарних днів;
- від 10 до 15 років - 35 календарних днів;
- від 15 до 20 років - 40 календарних днів;
- більше 20 календарних років - 45 календарних днів.
В особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше 10 календарних днів, без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки і назад, але не більше двох діб в один кінець.
*************************************************************
СТАТТЯ 2
-- Протягом року Мін'юст створить реєстр об'єктів нерухомого майна
Міністерство юстиції створить Реєстр об'єктів нерухомого майна як підсистему, призначену для автоматизації процесів ведення Державного реєстру прав на нерухоме майно, з метою надання в повному обсязі достовірних відомостей про нерухоме майно державним реєстраторам, органам місцевого самоврядування та органам державного архітектурно-будівельного контролю.
Відповідні зміни внесено до Порядку ведення Державного реєстру прав на нерухоме майно постановою Кабміну від 6 червня 2018 року № 484, яка набула чинності 22 червня.
Реєстр повинен бути створений до 22 червня 2019 року.
Також удосконалено процедуру надання (припинення) безпосереднього доступу посадових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування та інших визначених законом осіб, адвокатів і нотаріусів (користувачів) до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Доступ користувачів здійснюється на підставі договору, укладеного з технічним адміністратором, крім випадку надання посадовим особам державних органів автоматизованого доступу з використанням спеціальних програмних засобів за допомогою прикладного програмного інтерфейсу.
Технічний адміністратор укладає відповідний договір з адвокатом, приватним виконавцем, приватним нотаріусом, членом Громадської ради доброчесності. Якщо користувачем є посадова особа держоргану, органу місцевого самоврядування, державний нотаріус, такий договір укладається з відповідним органом, в якому працює така особа.
Такий доступ на підставі договору здійснюється за умови використання кваліфікованого електронного підпису.
Крім того, посилено вимоги до захисту інформації, що міститься в Держреєстрі прав на нерухоме майно, шляхом застосування засобів криптографічного захисту інформації, які мають сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами відповідної державної експертизи.
Користувач може здійснювати пошук відомостей, завантажувати і переглядати їх в електронній формі для подальшого використання, зокрема друку. Відповідна інформація надається незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.
|