Управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації щороку проводить оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі – порядок).
Цей Порядок визначає механізм надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортних путівок або путівок на відпочинок (далі - грошова допомога) через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, здійснення громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги, а також виплати зазначеним громадянам грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні.
Безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок шляхом надання грошової допомоги забезпечуються громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:
- громадяни, віднесені до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.
Строк перебування в санаторно-курортному закладі та закладі відпочинку становить:
- для громадян, віднесених до категорії 1, - 18 днів;
- для громадян, віднесених до категорії 1, із захворюванням нервової системи (з наслідками травм із захворюваннями хребта та спинного мозку) – до 35 днів;
- для дітей з інвалідністю – від 21 дня до двох місяців.
Строк перебування дітей з інвалідністю у закладі відпочинку за путівкою на відпочинок становить не менше ніж 14 днів.
Санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2020 році за надання послуг із санаторно-курортного лікування або оздоровлення чи відпочинку осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи установлено розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок шляхом безготівкового перерахування санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2020 № 339 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2020 році».
Розмір грошової допомоги становить:
- особам, віднесених до категорії 1, - 7700 гривень;
- особам, віднесених до категорії 1, із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 23420 гривень;
- дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює, - 15300 гривень.
Для отримання санаторно-курортної путівки громадянин, віднесений до категорії 1, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, подають до управління соціального захисту населення райдержадміністрації заяву на отримання путівки, медичну довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о, копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1, копію паспорта, копія посвідчення дитини, копію свідоцтва про народження дитини.
За бажанням громадянина, віднесеного до категорії 1, одного із батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування або відпочинку виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України щороку.
Відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2017 р. № 838 «Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» середня вартість путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, визначається Міністерством соціальної політики щороку з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.
Наказом Міністерства соціальної політики України від 25.02.2020 року № 165 «Про встановлення середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою» установлено середню вартість путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, в межах бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України» на 2020 рік, у сумі 573 грн.
Для виплати грошової компенсації громадянин, віднесений до категорії 1, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, подають до управління соціального захисту населення райдержадміністрації заяву на отримання грошової компенсації замість путівки, довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о, копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1, копію паспорта.
За більш детальною інформацією по всім питанням звертатися до управління соціального захисту населення Марۥїнської райдержадміністрації за адресою: м. Мар’їнка, вул. Каштанова, 2, тел. 095-388-41-18.
|